SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA -agregat prądotwórczy
SPECYFIKACJA ISTOTNYCH
WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
(SIWZ)
Zamawiający: Gmina Huszlew
Przedmiot Zamówienia
Dostawa Agregatu prądotwórczego przeznaczonego do zasilania awaryjnego
– obudowanego wraz z przyczepą do transportu tego agregatu
Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
Rozdział 1
Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa agregatu prądotwórczego do zasilana awaryjnego wraz z przyczepą do jego transportu: . .
2. Wymagane warunki techniczne pojazdu:
Wymagane podstawowe parametry techniczne :
AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY PRZEZNACZONY DO ZASILANIA AWARYJNEGO – OBUDOWANY
1. Rok produkcji 2009 ,
2. Rodzaj silnika – diesel o mocy minimalnej 130 kVA ,- 104 KW
3. Trójfazowy – 400/230 V (50 H z )
4. rozruch manualny ,
5. przystosowany do współpracy z urządzeniami elektrycznymi ,
6. ze stabilizacją napięcia
7. wyposażony w akumulator ,
8. Wyposażony w szpilkę umożliwiającą uziemienie agregatu
9. Długość przewodu przyłączeniowego – 10 m.
PRZYCZEPA DO TRANSPORTU AGREGATU O MASIE około 3000 kg
długość skrzyni zewnętrznej : wg wymiaru agregatu
1. szerokość skrzyni zewnętrznej : wg wymiaru agregatu
2. konstrukcja stalowa ocynkowana
3. z kołem podporowym dyszla ,
4. dyszel V wyposażony w urządzenie najazdowe , zaczep kulowy
5. cztery tylne podpory postojowe
6. błotniki ocynkowane ,
7. instalacja elektryczna ,
5. Gwarancja fabryczna: agregat prądotwórczy będący przedmiotem zamówienia objęty zostanie gwarancją na warunkach określonych przez Wykonawcę w dokumencie gwarancyjnym, który stanowi załącznik do oferty Wykonawcy. Okres gwarancji liczony będzie od daty przekazania agregatu prądotwórczego Zamawiającemu odnotowanej w książce gwarancyjnej pojazdu.
Udzielenie gwarancji na okres 24 miesięcy oraz zapewnienie obsługi serwisowej w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.
Zamawiający informuje, że agregat prądotwórczy stanowiący przedmiot zamówienia będzie użytkowany we wszystkich porach roku i doby, w warunkach atmosferycznych spotykanych w polskiej strefie klimatycznej .
6. Termin realizacji zamówienia: do 30 października 2009 r. dostarczenie do siedziby zamawiającego .
7. Kod CPV: Przedmiot zamówienia oznaczony jest kodem 34121000-1
(autobusy) we Wspólnym Słowniku Zamówień.
Rozdział 2
Warunki stawiane Wykonawcom
1. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
O udzielenie zamówienia publicznego mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełniają warunki wymagane w art. 22 ust. 1 ustawy – Prawo zamówień publicznych (t. jedn. Dz.U. z 2006 r. Nr 164 poz. 1163 z późn. zm.), w tym:
1) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy – Prawo zamówień publicznych,
2. OCENA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
2.1. Wykonawca przystępując do udziału w postępowaniu składa ofertę i oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wraz z żądanymi przez Zamawiającego dokumentami potwierdzającymi spełnianie tych warunków.
2.2. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie poprzez analizę złożonych oświadczeń i dokumentów, wymienionych w Rozdziale 3 SIWZ w pkt 1.1.
Rozdział 3
Dokumenty wymagane od Wykonawców
1. Zamawiający wymaga, aby każdy z Wykonawców załączył do wypełnionego druku oferty następujące dokumenty:
1.1. dokumenty potwierdzające spełnianie przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu:
1) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 ustawy – Prawo zamówień publicznych,
2) aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
1.2. dokumenty potwierdzające, że oferowany przez Wykonawcę agregat prądotwórczy spełnia wymagania określone przez Zamawiającego:
3) wykaz parametrów technicznych,
4) dokument gwarancyjny wraz z instrukcją obsługi ..
2. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca dodatkowo załączył do oferty informację adresową Wykonawcy.
3. Wszyscy Wykonawcy obowiązani są przedstawić dokumenty wymienione w pkt 1.1 pod rygorem wykluczenia z postępowania oraz w pkt 1.2 pod rygorem odrzucenia oferty (z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych). Natomiast załączenie do oferty dokumentu wymienionego w pkt 2 (informacja adresowa Wykonawcy) nie jest obowiązkowe, a jego brak nie spowoduje negatywnych skutków dla Wykonawcy.
4. Zaleca się, aby oferta oraz oświadczenie o spełnianiu warunków, dokument gwarancyjny zostały sporządzone zgodnie z wzorami formularzy przedstawionymi w Rozdziale 8 SIWZ (Wzór formularza oferty i załączników do oferty).
5. Oferta i każdy z załączników do niej powinny zostać podpisane przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną do jego reprezentowania i składania w jego imieniu oświadczeń woli. W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty musi być załączone pełnomocnictwo z określeniem jego zakresu. Pełnomocnictwo powinno zostać złożone w oryginale lub w formie kopii poświadczonej notarialnie albo kopii poświadczonej przez mocodawcę (upoważniającego).
6. Dokumenty wymienione w pkt 1 winny być złożone w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane.
7. Dokumenty sporządzone w języku obcym winny być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski poświadczonym przez Wykonawcę.
8. Składanie ofert przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum):
1) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), ustanowią oni pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają wraz z ofertą pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego dla ustanowionego przez nich pełnomocnika. Pełnomocnictwo może wynikać z treści umowy konsorcjum.
2) Ofertę, dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz dokumenty potwierdzające, że oferowany autobus spełnia wymagania Zamawiającego, składa (podpisuje, a w przypadku dokumentów w formie kserokopii poświadcza za zgodność z oryginałem) pełnomocnik, o którym mowa wyżej, w imieniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3) Dokumenty wymienione w pkt 1.1 ppkt 2 składa każdy z członków konsorcjum lub wspólników spółki cywilnej.
4) W przypadku wyboru oferty najkorzystniejszej Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, należy przed podpisaniem umowy o zamówienie publiczne przedłożyć Zamawiającemu umowę regulującą współpracę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (umowę konsorcjum).
5) Umowa konsorcjum powołanego w celu zrealizowania przedmiotu objętego niniejszym postępowaniem winna zawierać postanowienia wynikające z istoty stosunku konsorcjalnego oraz poniższe warunki:
a) określenie stron umowy z oznaczeniem lidera konsorcjum,
b) cel zawarcia umowy,
c) czas trwania konsorcjum (obejmujący okres realizacji przedmiotu zamówienia, gwarancji i rękojmi),
d) zapis o solidarnej odpowiedzialności każdego członka konsorcjum wobec Zamawiającego za wykonanie umowy,
e) wyłączenie możliwości wypowiedzenia umowy konsorcjum przez któregokolwiek z jego członków do czasu wykonania przedmiotu zamówienia,
f) zakaz zmian w umowie konsorcjum bez zgody Zamawiającego.
Rozdział 4
Opis sposobu obliczenia ceny
1. Od Wykonawcy wymaga się, pod rygorem odrzucenia oferty, określenia ryczałtowej ceny brutto, zawierającej cenę netto i należny podatek VAT (stawka 22%) za wykonanie przedmiotu zamówienia.
2. Cena ryczałtowa musi obejmować całość zamówienia i uwzględniać wszystkie koszty, jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
3. Oferowana cena ryczałtowa jest ostateczna i Wykonawca nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia ryczałtowego (zgodnie z art. 632 K.C.).
Rozdział 5
Kryteria i sposób oceny ofert
1. Każda oferta powinna spełniać wymagania określone w ustawie Prawo zamówień publicznych i niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
2. Po wstępnej analizie ofert i odrzuceniu ofert nie spełniających wymagań zawartych w ustawie Prawo zamówień publicznych i w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, Zamawiający dokona szczegółowej oceny każdej z niepodlegających odrzuceniu ofert przy zastosowaniu poniższych kryteriów:
1) Cena brutto oferty (C) – 100 %,
Ocena oferty na podstawie kryterium cena wyliczana będzie według niżej podanego wzoru:
gdzie:
C – uzyskana ilość punktów
Cmin – najniższa oferowana cena przedstawiona w badanych ofertach
Cbo – cena badanej oferty
3. Niepodlegająca odrzuceniu oferta, która, uzyska najwyższą liczbę punktów, zostanie wybrana przez Zamawiającego jako najkorzystniejszą.
Rozdział 6
Instrukcja dla Wykonawców
1. ZAMAWIAJĄCY
1.1. Urząd Gminy w Huszlewie
1.2. Adres do korespondencji:
Urząd Gminy Huszlewie
08-206 Huszlew
2. TRYB POSTĘPOWANIA
Postępowanie będzie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego.
3. FORMA POROZUMIEWANIA SIĘ
3.1. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim w formie pisemnej. Dopuszcza się przekazywanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji za pomocą faksu (numer faksu: (083 358 01 08 ) lub poczty elektronicznej (adres e-mail: wojt@huszlew.pl) – z zastrzeżeniem pkt 3.2.
3.2. Oferta może być złożona wyłącznie w formie pisemnej.
3.3. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje faksem lub pocztą elektroniczną, każda ze Stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania i niezwłocznie przesyła oryginały dokumentów.
4. OSOBY UPRAWNIONE DO POROZUMIEWANIA SIĘ Z WYKONAWCAMI
Osobami uprawnionymi do porozumiewania się z Wykonawcami jest Pani Sulima Zenobia tel. (083) 358 01 23 wew.29
5. WYJAŚNIENIA TREŚCI SPECYFIKACJI
5.1. Wykonawca może zwrócić się w formie określonej w pkt 3 do Zamawiającego o wyjaśnienie treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Zamawiający jest obowiązany niezwłocznie udzielić wyjaśnień, chyba że prośba o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynęła do Zamawiającego na mniej niż 6 dni przed terminem składania ofert.
5.2. Zamawiający jednocześnie przekazuje treść wyjaśnienia wszystkim Wykonawcom, którym przekazano SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, oraz zamieszcza na stronie internetowej, na której udostępnił SIWZ.
5.3. Zamawiający w szczególnie uzasadnionych przypadkach może w każdym czasie, przed upływem terminu do składania ofert, zmodyfikować treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną w ten sposób modyfikację Zamawiający niezwłocznie prześle wszystkim Wykonawcom, którym doręczono specyfikację istotnych warunków zamówienia oraz zamieści na stronie internetowej Zamawiającego.
5.4. Jeżeli w wyniku modyfikacji treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia niezbędny jest dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach, Zamawiający przedłuży termin składania ofert. O przedłużeniu terminu składania ofert Zamawiający niezwłocznie zawiadomi wszystkich Wykonawców, którym doręczono specyfikację istotnych warunków zamówienia oraz zamieści informację na stronie internetowej Zamawiającego.
5.5. Zamawiający informuje, że nie planuje zwołania zebrania Wykonawców w celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących treści SIWZ.
5.6. Wykonawca pobierający wersję elektroniczną SIWZ ze strony internetowej Zamawiającego zobowiązany jest do jej monitorowania w tym samym miejscu,
z którego została pobrana, w terminie do dnia otwarcia ofert, gdyż zamieszczane tam są:
1) wyjaśnienia treści SIWZ,
6. MODYFIKACJA TREŚCI SPECYFIKACJI
6.1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Zamawiający może w każdym czasie przed upływem terminu składania ofert zmodyfikować treść Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Dokonaną w ten sposób modyfikację przekazuje niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano SIWZ, oraz zamieszcza na stronie internetowej, na której udostępnił SIWZ.
6.2. Zamawiający przedłuża termin składania ofert, jeżeli w wyniku modyfikacji treści SIWZ niezbędny jest dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach. O przedłużeniu terminu składania ofert Zamawiający niezwłocznie zawiadamia wszystkich Wykonawców, którym przekazano SIWZ oraz zamieszcza tę informację na stronie internetowej, na której udostępnił SIWZ.
7. WADIUM
Zamawiający nie wymaga złożenia wadium.
8. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT
8.1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
8.2. Treść oferty musi odpowiadać treści SIWZ.
8.3. Opis sposobu przygotowania ofert:
a) Oferta powinna być sporządzona w języku polskim.
b) Zaleca się, aby oferta została sporządzona na formularzu załączonym do Rozdziału 8 SIWZ (Wzór formularza oferty i załączników do oferty) i napisana pismem maszynowym lub ręcznym drukowanym niezmywalnym atramentem (tuszem).
c) Załącznikami do oferty są dokumenty wymienione w Rozdziale 3 SIWZ (Dokumenty wymagane od Wykonawców).
d) Oferta (tj. wypełniony formularz oferty i każdy z załączników) powinna być podpisana przez osoby upoważnione do reprezentowania i składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. W przypadku naniesienia w ofercie zmian, dopisków i skreśleń, powinny one zostać parafowane przez w/w osoby.
e) Zaleca się, aby oferta i wszystkie załączniki do oferty były spięte w sposób uniemożliwiający wysunięcie się którejkolwiek kartki, ponumerowane i ułożone w kolejności przedstawionej w Rozdziale 3 SIWZ (Dokumenty wymagane od Wykonawców).
f) Oferta powinna zostać zapakowana w sposób uniemożliwiający jej przypadkowe otwarcie oraz opisana w sposób jednoznacznie wskazujący na jej charakter i przeznaczenie. Zaleca się, aby oferta została złożona w dwóch zaklejonych kopertach:
– wewnętrznej: opatrzonej napisem: „Oferta w przetargu na dostawę agregatu prądotwórczego” oraz pieczątką firmową Wykonawcy,
– zewnętrznej: opatrzonej wyłącznie napisem „Oferta w przetargu na dostawę agregatu prądotwórczego” – bez oznaczenia nadawcy.
8.4. Wykonawca może, przed upływem terminu do składania ofert, zmienić, uzupełnić lub wycofać ofertę. Zmiana, uzupełnienie lub wycofanie oferty odbywa się w taki sam sposób jak złożenie oferty, tj. w zamkniętych kopertach z odpowiednim dopiskiem np.: „Zmiana oferty w przetargu na dostawę agregatu prądotwórczego ”.
8.5. Ofertę złożoną po terminie zwraca się bez otwierania po upływie terminu przewidzianego na wniesienie protestu.
8.6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert częściowych.
8.7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
8.8. Zamawiający nie zamierza zawierać umowy ramowej ani ustanawiać dynamicznego systemu zakupów, a także nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
8.9. Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca nie później niż w terminie składania ofert zastrzegł, że nie mogą one być udostępnione. Wykonawca nie może zastrzec informacji, podawanych do wiadomości podczas otwarcia ofert.
9. TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ
9.1. Termin związania ofertą wynosi 30 dni.
9.2. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
9.3. W uzasadnionych przypadkach, na co najmniej 7 dni przed upływem terminu związania ofertą Zamawiający może tylko raz zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.
10. MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT
10.1. Miejscem składania ofert jest sekretariat w siedzibie Urzędu Gminy Huszlew , 08-206 Huszlew
.
10.2. Oferty należy składać osobiście we wskazanym wyżej miejscu lub przesłać
pocztą na adres: Urząd Gminy Huszlew , 08-206 Huszlew
– z wyraźnym oznaczeniem przetargu – jak opisano w pkt 8.3 lit. f).
10.3. Termin składania ofert: 31 sierpień 2009 r. do godziny 10:00.
11. OTWARCIE OFERT
11.1. Miejscem otwarcia ofert jest Urząd Gminy Huszlew sala konferencyjna
11.2. Termin otwarcia ofert: 31 sierpnia 2009 r. o godzinie 10:15.
11.3. Otwarcie ofert jest jawne.
11.4. Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający podaje kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
11.5. Podczas otwarcia ofert podaje się nazwy (firmy) oraz adresy Wykonawców, a także informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofertach.
11.6. Powyższe informacje przekazuje się niezwłocznie Wykonawcom, którzy nie byli obecni przy otwarciu ofert, na ich wniosek.
12. FORMALNOŚCI, JAKIE POWINNY ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY
W przypadku wyboru jako najkorzystniejszej oferty złożonej przez konsorcjum lub spółkę cywilną, należy przed podpisaniem umowy o zamówienie publiczne przedłożyć Zamawiającemu odpowiednio umowę konsorcjum lub umowę spółki cywilnej.
13. ZAWARCIE UMOWY
13.1. Zamawiający zawiera umowę w sprawie zamówienia publicznego w terminie nie krótszym niż 7 dni od dnia przekazania zawiadomienia o wyborze oferty, nie później jednak niż przed upływem terminu związania ofertą – z zastrzeżeniem art. 94 ust. 1a ustawy – Prawo zamówień publicznych.
13.2. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, Zamawiający wybiera ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny, chyba że zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 93 ust. 1 ustawy – Prawo zamówień publicznych.
13.3. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
13.4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
14. ŚRODKI OCHRONY PRAWNEJ PRZYSŁUGUJĄCE WYKONAWCOM
14.1 Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcom i uczestnikom konkursu, a także innym osobom, jeżeli ich interes prawny w uzyskaniu zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.
14.2 Przed upływem terminu do składania ofert w przypadku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy środki ochrony prawnej przysługują również organizacjom zrzeszającym Wykonawców wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa Urzędu.
14.3 Wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, czynności podjętych przez Zamawiającego w toku postępowania oraz w przypadku zaniechania przez Zamawiającego czynności, do której jest obowiązany na podstawie ustawy, można wnieść protest do Zamawiającego.
14.4 Protest wnosi się w terminie 7 dni od dnia, w którym powzięto lub można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. Protest uważa się za wniesiony z chwilą, gdy dotarł on do Zamawiającego w taki sposób, że mógł zapoznać się z jego treścią.
14.5 Protest dotyczący treści ogłoszenia, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także dotyczące postanowień SIWZ, wnosi się w terminie
7 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w BZP lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej jednak nie później niż 3 dni przed upływem terminu składania ofert.
14.6 W przypadku wniesienia protestu dotyczącego treści ogłoszenia lub postanowień SIWZ jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
14.7 Wniesienie protestu jest dopuszczalne tylko przed zawarciem umowy.
14.8 Zamawiający odrzuca protest wniesiony po terminie, wniesiony przez podmiot nieuprawniony lub protest niedopuszczalny na podstawie art. 181 ust. 6 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
14.9 Protest powinien wskazywać oprotestowaną czynność lub zaniechanie Zamawiającego,
a także zawierać żądanie, zwięzłe przytoczenie zarzutów oraz okoliczności faktycznych
i prawnych uzasadniających wniesienie protestu.
14.10 W przypadku wniesienia protestu po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia protestu.
14.11 Kopię wniesionego protestu Zamawiający niezwłocznie przekazuje Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli protest dotyczy treści ogłoszenia lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której jest udostępniana specyfikacja, wzywając Wykonawców do wzięcia udziału w postępowaniu toczącym się w wyniku wniesienia protestu.
14.12 Uczestnikami postępowania toczącego się w wyniku wniesienia protestu stają się Wykonawcy, którzy mają interes prawny w tym, aby protest został rozstrzygnięty na korzyść jednej ze stron i którzy przystąpili do postępowania:
14.12.1 w terminie 3 dni od dnia otrzymania wezwania, o którym mowa wust.3,
14.12.2 do upływu terminu o którym mowa w art.180 ust.3 jeżeli protest dotyczy treści ogłoszenia lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
14.13 Wykonawca zgłasza przystąpienie do postępowania toczącego się w wyniku wniesienia protestu, wskazując swój interes prawny w przystąpieniu i określając swoje żądanie
w zakresie zarzutów zawartych w proteście. Zgłoszenie przystąpienia wnosi się do Zamawiającego przekazując jednocześnie jego kopię Wykonawcy wnoszącemu protest.
14.14 Wykonawca wnoszący protest oraz Wykonawca wezwany zgodnie z pkt 14.11 nie mogą następnie korzystać ze środków ochrony prawnej na czynności Zamawiającego wykonane zgodnie z ostatecznym rozstrzygnięciem protestu zapadłym w postępowaniu toczącym się w wyniku wniesienia protestu.
14.15 Wykonawca wnoszący protest oraz Wykonawca wezwany zgodnie z z ust 3 nie mogą następnie wnieść protestu, powołując się na te same okoliczności.
14.16 Protest jest ostatecznie rozstrzygnięty wraz z rozstrzygnięciem przez Zamawiającego protestu lub z upływem terminu na jego rozstrzygnięcie.
14.17 Zamawiający rozstrzyga jednocześnie wszystkie protesty w terminie 10 dni od upływu ostatniego z terminów na wniesienie protestu, dotyczące:
14.17.1 treści ogłoszenia,
14.17.2 postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
14.17.3 wykluczenia Wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia, odrzucenia ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty.
14.18 Protest inny, niż wymieniony w ust.1 Zamawiający rozstrzyga w terminie 10 dni od dnia jego wniesienia.
14.19 Brak rozstrzygnięcia protestu w terminach, o których mowa w ust.1 i 2, uznaje się za jego oddalenie.
14.20 Rozstrzygnięcie protestu wraz z uzasadnieniem Zamawiający przekazuje jednocześnie podmiotowi, który wniósł protest oraz Wykonawcom, którzy przystąpili do postępowania toczącego się w wyniku wniesienia protestu, a jeżeli protest dotyczy treści ogłoszenia lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamieszcza również na stronie internetowej, na której jest udostępniana specyfikacja.
14.21 Od rozstrzygnięcia protestu nie przysługuje odwołanie do Prezesa Urzędu Zamówień publicznych.
14.22 W przypadku uwzględnienia protestu Zamawiający powtarza oprotestowaną czynność lub dokonuje czynności bezprawnie zaniechanej:
14.22.1 niezwłocznie – jeżeli uwzględnił wszystkie zgłoszone żądania,
14.22.2 po ostatecznym rozstrzygnięciu protestu – jeżeli co najmniej jedno ze zgłoszonych żądań nie zostało uwzględnione.
14.23 O powtórzeniu lub dokonaniu czynności Zamawiający informuje niezwłocznie wszystkich Wykonawców.
15. PRAWO ZAMAWIAJĄCEGO DO UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA.
15.1Postępowanie o zamówienie publiczne unieważnia się, jeżeli:
1. nie złożono żadnej oferty nie podlegającej odrzuceniu,
2. cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
3. w przypadku, jeżeli jedynym kryterium oceny ofert jest cena, zostały złożone oferty dodatkowe o takiej samej cenie,
4. wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć,
5. postępowanie obarczone jest wadą uniemożliwiającą zawarcie ważnej umowy
w sprawie zamówienia publicznego.
15.2. O unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający zawiadomi równocześnie wszystkich Wykonawców, którzy:
1. ubiegali się o udzielenie zamówienia – w przypadku unieważnienia postępowania przed upływem terminu składania ofert, zamieszczając jednocześnie informacje na własnej stronie internetowej, podając uzasadnienie faktycznie i prawne,
2. złożyli oferty – w przypadku unieważnienia postępowania po upływie terminu składania ofert, podając, uzasadnienie faktyczne i prawne.
15.3W przypadku unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający na wniosek Wykonawcy, który ubiegał się o udzielenie zamówienia, zawiadamia o wszczęciu kolejnego postępowania, które dotyczy tego samego zamówienia lub obejmuje ten sam przedmiot zamówienia.
16 UDZIELENIE ZAMÓWIENIA.
16.1 Zamawiający udzieli zamówienia Oferentowi który otrzyma największą ilość
punktów .
16.2 O wyborze oferty Zamawiający niezwłocznie zawiadomi Wykonawców, którzy
ubiegali się o udzielenie zamówienia oraz zamieści informację na stronie
internetowej Zamawiającego.
16.3 Przed upływem okresu związania ofertą Zamawiający zawiadomi Wykonawcę,
którego ofertę wybrano, podając miejsce i termin zawarcia umowy zgodnej z
załączonym projektem umowy.
16.4 Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, będzie uchylał się od
zawarcia umowy w terminie wskazanym w wezwaniu do jej podpisania,
Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert
16.5 Umowa może zostać zawarta po upływie terminu związania ofertą, jeżeli
zamawiający przekazał wykonawcom informację o wyborze oferty przed
upływem terminu związania ofertą, a wykonawca wyraził zgodę na zawarcie
umowy na warunkach określonych w złożonej ofercie
16.6 O zawarciu umowy Zamawiający niezwłocznie zamieści ogłoszenie o
udzieleniu zamówienia w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Zatwierdził:dnia 19.08.2009 r.
Wójt Gminy