Projekt „Ja w internecie „
ROZEZNANIE RYNKU Z DNIA 01.04.2019 r.
dotyczące wyboru instruktorów kompetencji cyfrowych do przeprowadzenia szkoleń dla uczestników projektu grantowego pn. „Ja w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa, działania 3.1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.
- ZAMAWIAJĄCY
Nazwa i adres Zamawiającego:
GMINA HUSZLEW
08-206 Huszlew 77
NIP 496 02 41 880
Strona internetowa Zamawiającego: www.huszlew.pl
- PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
- Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wybór 6 instruktorów do przeprowadzenia szkoleń dla uczestników projektu grantowego pt. „Ja w Internecie”. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.
- Rodzaje i specyfika szkoleń:
Przeprowadzenie szkoleń w jednym lub kilku spośród 4 modułów :
Lp. | Nazwa szkolenia | Liczba szkoleń |
---|---|---|
1 | Rodzic w Internecie | 6 |
2 | Mój biznes w sieci | 1 |
3 | Rolnik w sieci | 10 |
Czas trwania szkolenia:
12 godz./grupa (12 osób). Jedna godzina jest liczona jako godzina zegarowa tj. 60 min.
Planowane terminy realizacji:
Od 01 maja 2019 r. – do 30 listopada 2019 r.
Dokładne terminy i godziny szkoleń będą ustalane indywidualnie (po zrekrutowaniu uczestników)
w porozumieniu z Zamawiającym. Zamawiający zastrzega, że szkolenia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00 , 16.00 – 20.00 oraz w soboty w godzinach 9.00-13.00. Dni realizacji zajęć uzależnione będą również od deklaracji zrekrutowanej grupy.
Miejsce realizacji szkoleń: Gmina Huszlew (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Huszlewie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Mostowie, Świetlice wiejskie ).
Łączna liczba uczestników szkoleń: 22 grupy x 12 osób/grupa (łącznie 264 osób)
Opis szkolenia – szkolenie prowadzone w formie wykładowej i warsztatowej. Szkolenie skierowane jest do osób, które ukończyły 25 rok życia. Szkolenie ma na celu wykształcenie w uczestnikach podstawowych kompetencji cyfrowych w 5 kategoriach (umiejętności informacyjne, umiejętności komunikacyjne, umiejętności rozwiązywania problemów, umiejętności związane z oprogramowaniem, umiejętność korzystania z usług publicznych). Umiejętność wykonania co najmniej jednej czynności w ramach każdej kategorii jest wystarczająca do uznania posiadania podstawowych kompetencji cyfrowych.
Przewiduje się realizację szkoleń w ramach następujących modułów (zakresów tematycznych):
- Rodzic w internecie – moduł adresowany do rodziców/opiekunów poświęcony jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic/opiekun pozna m.in. źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumie jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci, nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i innych.
- Mój biznes w sieci – moduł przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Uczestnik będzie potrafił wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, płacić podatki oraz nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji.
- Rolnik w sieci –moduł przeznaczony jest rolnikom- Rolnicy dowiedzą się, gdzie w Internecie można znaleźć przydatne informacje (np. zakup sprzętu i jego obsługa), jak promować w sieci własne gospodarstwa agroturystyczne, zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi i forami rolników. Nauczą się, jak wypełniać dotacje, korzystać z usług e-administracji, rozliczeń podatkowych online, usług KRUS, Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, ARiMR, Agencji Rozwoju Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych, oraz jak korzystać z pomocy Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i innych instytucji istotnych w pracy rolników
- Instruktorzy zostaną przygotowani przez trenerów Fundacji Legalna Kultura do prowadzenia szkoleń poprzez uczestnictwo w warsztatach stacjonarnych lub e-learningowych. Instruktorzy otrzymają scenariusze oraz materiały dydaktyczne do przeprowadzenia szkoleń, a także będą mogli skorzystać z konsultacji.
III. WYMAGANE KOMPETENCJE INSTRUKTORÓW
METODYCZNE:
- Umiejętność budowania relacji z uczestnikami szkolenia i między nimi.
- Umiejętność dostosowania metod szkolenia do potrzeb uczestników grupy.
- Wykorzystania scenariuszy szkoleń w procesie dydaktycznym.
- Umiejętność motywowania uczestników.
TECHNICZNE:
- Umiejętność obsługi komputera, urządzeń peryferyjnych (drukarka, rzutnik itp.) oraz urządzeń mobilnych (laptopy, tablety, smartfony).
- Umiejętność korzystania z internetu.
- Umiejętność korzystania z informacji i z danych w internecie.
- Umiejętność komunikacji z wykorzystaniem technologii cyfrowych.
- Umiejętność tworzenia treści cyfrowych.
- Umiejętność ochrony urządzeń, treści cyfrowych oraz danych osobowych.
- Umiejętność rozwiązywania problemów technicznych.
DOŚWIADCZENIE:
- Udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu lekcji, zajęć, szkoleń lub warsztatów w wymiarze minimum 50 godzin szkoleniowych w ciągu ostatnich 3 lat.
- TERMIN I SPOSÓB SKŁADANIA OFERT
Ofertę prosimy dostarczyć do dnia 04 kwietnia 2019 roku do Urzędu Gminy w Huszlewie , 08-206 Huszlew 77. Do godz. 1500 pok. Nr 2 Sekretariat ( Liczy się data wpływu oferty do Urzędu Gminy w Huszlewie )
W celu złożenia oferty należy przesłać wypełniony i podpisany załącznik nr 1. ,2 W załączniku proszę wpisać:
- proponowaną cenę brutto za przeprowadzenie 1 godziny szkolenia (zegarowej). Podana w ofercie cena powinna zawierać wszystkie koszt związane z wykonaniem zamówienia (podatki, składki z tytułu ubezpieczeń społecznych, koszty dojazdów na miejsce szkolenia, itp)
- opis doświadczenia w prowadzeniu lekcji, zajęć, szkoleń lub warsztatów w wymiarze minimum 50 godzin szkoleniowych w ciągu ostatnich 3 lat